Forbundsformand |
Henning Overgaard |
Næstformand |
Tina Christensen |
Forbundssekretær |
Søren Heisel |
Forbundssekretær |
Lene Krabbe Dahl |
Hovedkasserer |
Kenneth Hove |
|
|
Andre generelle valg |
Formand for lønudvalget |
Flemming T. Sørensen, 3F Holstebro |
Bilagskontrollant 1 |
Lillian Højbjerg, 3F Holstebro |
Bilagskontrollant 2 |
Keld Pedersen, 3F Midt & Østsjælland |
Bilagskontrolsuppleant 1 |
Helle Søbye, 3F Vestegnen |
Bilagskontrolsuppleant 2 |
Jan Kristensen, 3F Odense GOPS |
|
|
Delegeretmødet |
Forretningsfører for 3FA |
Eva Obdrup |
Viceforretningsfører for 3FA |
Hanne Skou Poulsen |
A-kassesekretær |
Lene Lolk
|
A-kassesekretær |
Thomas Bentsen
|
A-kassesekretær |
Otto Nielsen
|
A-kassesekretær |
Jette Hvarre
|
|
|
HB-medlemmer: |
Forbundsledelsen |
Forbundsformand |
Henning Overgaard |
Næstformand |
Tina Christensen |
Forbundssekretær |
Søren Heisel |
Forbundssekretær |
Lene Krabbe Dahl |
Hovedkasserer |
Kenneth Hove
|
Forretningsfører 3FA |
Eva Opdrup |
|
|
Byggegruppen |
Gruppeformand |
Claus von Elling |
Næstformand |
Palle Bisgaard |
Forhandlingssekretær |
Jacob Scavenius |
Forhandlingssekretær |
Tonny Holm |
Afdelingsformand 3F Bygge-, Jord- og Miljøarbejdernes Fagforening |
Claus Westergreen |
Afdelingsformand 3F Bygningsarbejderne Fyn |
Michael Frederiksen |
Afdelingsformand 3F Holstebro |
Flemming T. Sørensen |
Faglig sekretær 3F Frederiksborg |
Daniel Leighter Dyhrberg |
Næstformand 3F Midt & Østsjælland
|
Tor Mathiasen |
Formand 3F Roskilde
|
Ole Holtse Olsen
|
Afdelingsformand 3F Skagerak |
Troels Hedegaard |
Afdelingsformand 3F Sydfyn
|
Bjarne K. Elnegaard
|
Faglig medarbejder 3F Transport, Logistik & Byg, Århus |
Martin Nedergaard Jensen |
Afdelingsformand 3F Varde-Billund |
Villy Nielsen |
Næstformand 3F Vestegnen |
Brian Bo Kristensen |
Gruppeformand 3F Aalborg |
Reidar Kogstad |
Gruppeformand 3F Aarhus Rymarken |
Niels Eliasen |
|
|
Industrigruppen |
|
Gruppeformand |
Mads Andersen |
Næstformand |
Pia Maul Andersen |
Forhandlingssekretær |
Hans Daugaard |
Forhandlingssekretær |
John Hansen |
Forhandlingssekretær |
Jannie Andersen |
Forhandlingssekretær |
Jens Peter Christensen |
Forhandlingssekretær |
Annemarie Bak Stockholm |
Forhandlingssekretær |
Morten Dahlberg Nielsen |
Forhandlingssekretær |
Morten Søndergaard |
Forhandlingssekretær |
Morten Christensen |
Forhandlingssekretær |
Frank Vid Stein |
Forhandlingssekretær |
Jannie Ottesen Bunk |
Forhandlingssekretær |
Morten Silo-Bøjstrup |
Forhandlingssekretær |
Dzevad Ramic |
Forhandlingssekretær |
Morten Villadsen (Tiltrædelse 7/10-2022) |
Forhandlingssekretær |
René Olsson (Tiltrædelse 1/11-2022) |
Forhandlingssekretær |
Vivian Hvolbæk Hansen (Tiltrædelse 1/3-2023) |
Forhandlingssekretær |
Jesper Knudsen (Tiltrædelse 1/11-2023) |
Afdelingsformand 3F Als |
Marita Geinitz |
Afdelingsformand 3F Esbjerg |
Bjarne Kirkeby |
Faglig sekretær 3F Fredericia
|
Jan Gregersen
|
Afdelingsformand 3F Holbæk-Odsherred |
Allan Andersen
|
Afdelingsformand 3F Høje-Taastrup
|
Søren Grøn
|
Afdelingsformand 3F Kalundborg |
Flemming Lassen |
Afdelingsformand 3F Kastrup
|
Henrik Bay-Clausen
|
Afdelingsformand 3F Kolding |
Peter Thuesen Andersen |
Næstformand 3F Køge-Bugt
|
Hans-Jørgen Larsen
|
Afdelingsformand 3F Midtfjord
|
Lene Haugbølle
|
Afdelingsformand 3F Midtjylland
|
Henning Vestbjerg Pedersen
|
Afdelingsformand 3F Odense Industri
|
Stig Møller
|
Gruppeformand 3F Skagerak |
Jens Peter Bostrup |
Afdelingsformand 3F Skive-egnen |
Gert Ringgaard |
Afdelingsformand 3F Storkøbenhavn
|
Jesper Holm |
Afdelingsformand 3F Søhøjlandet |
Kai Høstrup |
Afdelingsformand 3F Aabenraa |
Brian Andersen |
Gruppeformand 3F Aalborg |
Benny Vinther Jensen |
|
|
Den Grønne Gruppe |
Gruppeformand |
Peter Kaae Holm
|
Næstformand |
Morten Fischer-Nielsen |
Afdelingsformand 3F Nordsjælland Øst |
Hans Nissen |
Næstformand 3F Skive-egnen
|
Tina Bak Hansen |
Afdelingsformand 3F Storebælt |
Heidi Slesvig |
Faglig medarbejder, 3F Vojens |
Anette Kiel Petersen |
Afdelingsformand 3F Aalborg |
Allan Busk |
|
|
Den Offentlige Gruppe |
Gruppeformand |
Lydia Frydendal Callesen |
Næstformand |
Lone Hoffmann |
Forhandlingssekretær |
Nicolaj Hillemann |
Faglig sekretær 3F København |
Caja Bruun |
Afdelingsformand 3F Mariager Fjord |
John Hansen |
Næstformand 3F Nordhøjfyn |
Annette Nielsen Christiansen |
Afdelingsformand 3F Slagelse |
Jane Møller |
Faglig medarbejder 3F Sydfyn |
Lene Bjergmann Jensen |
Faglig sekretær 3F Vestegnen |
Jan Nielsen |
Næstformand 3F Viborg
|
Hanne Andersen |
Gruppeformand 3F Aalborg |
Claus Vestergaard Pedersen |
Afdelingsformand 3F Aarhus Rymarken |
Lone Skov Hansen |
|
|
Privat Service, Hotel og Restauration |
Gruppeformand |
John Frederiksen |
Forhandlingssekretær |
Henriette Olofsen |
Faglig sekretær 3F København |
Evy Schmidt |
Gruppeformand 3F Vejle |
Henning Laigaard Troelsen |
Faglig medarbejder 3F Sydsjælland |
Sonja Segato |
Gruppeformand 3F Aalborg |
Kurt Frederiksen |
Afdelingsformand 3F Aarhus-Rymarken |
Randi Smitsdorf |
Brancheansvarlig 3F Aabenraa |
Pia Walther |
|
|
Transportgruppen |
Gruppeformand |
Jan Villadsen |
Forhandlingssekretær |
Karsten John Kristensen |
Forhandlingssekretær |
Kim René Busch |
Afdelingsformand 3F Chaufførerne København |
Jakob Andersen |
Næstformand 3F Esbjerg Transport |
Esben Majgaard Lock |
Gruppeformand 3F Holstebro |
Gorm Max Tommerup |
Afdelingsformand 3F København |
John Ekebjærg-Jakobsen |
Faglig medarbejder 3F Odense Transport |
Jørgen Sørensen |
Faglig medarbejder 3F Randers |
Henrik Amby |
Afdelingsformand 3F Sømændene |
Søren Sørensen |
Afdelingsformand 3F Thy-Mors |
Niels Jensen |
Gruppeformand 3F Vejle |
Svend-Åge Hansen |
Næstformand Transport 3F Aalborg |
Ole Nors Nielsen |
Faglig medarbejder Transport, Logistik & Byg, Århus |
Ole Thorup |
|
|
A-kassen |
|
Forretningsfører |
Eva Obdrup |
Viceforretningsfører
|
Hanne Skou Poulsen |